ROŚNIJ Z CZWÓRKĄ

2 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji edukacyjno – przyrodniczej #sadzimy Drzewa dla Bolesławca, organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta. Akcja miała miejsce na terenie stacji uzdatniania wody „Nowa” i została zorganizowana przez PWiK, Lasy Państwowe, MOSiR i Centrum Wiedzy.

Uczniowie przybyli na miejsce akcji z rodzicami i rodzeństwem. Wyposażeni szpadle, oznakowani chustami z transparentem „Rośnij z Czwórką”, sprawnie, z pomocą rodziców, sadzili jarzębiny. Pracowali w pocie czoła, rozumiejąc jak ważne to zadanie, a zaraz potem sprawdzali swoja wiedzę w konkursach przyrodniczych. Zmęczeni, po smacznej kiełbasie z grilla, malowali drzewa, grali w piłkę i wykazali się kreatywnością przy robieniu stogów siana.

Udział w tej wspaniałej akcji #sadzimy Drzewa dla Bolesławca dostarczył uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji.

Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2021-10-07 12:53:56