ROWERY SĄ NASZE!

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2022

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym 2022. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach, młodszej (klasy 4-5) i starszej (klasy 6-8). Zawody składały się z dwóch części – testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego (25 pytań) i sprawnościowej jazdy rowerem. Do zaciętej rywalizacji przystąpiło 40 uczniów powiatu bolesławieckiego podzielonych na 11 zespołów. Gdy grupa młodsza zmagała się z testem wiedzy, grupa starsza popisywała się świetną jazdą rowerem po torze przeszkód. Po pierwszej części konkursu uczniowie mieli przerwę, podczas której zjedli drugie śniadanie. Wypoczęci i syci wznowili zmagania - grupa młodsza na torze sprawnościowym, a starsza na testach. Wszyscy świetnie się bawili mimo zaciętej rywalizacji.

WYNIKI TURNIEJU:

Grupa młodsza:

1. SP nr 4 w Bolesławcu w składzie: Izabela Fostyk, Lena Makoś, Tymoteusz Palczewski, Maksymilian Szafrański
  2. SP w Gierałtowie
  3. SP nr 3 w Bolesławcu

Grupa starsza:

1. SP nr 4 w Bolesławcu w składzie: Igor Michaluk, Artur Miżdal, Jakub Żak
  2. SP w Gierałtowie
  3. SP w Parowej

Dla najlepszego zawodnika turnieju w grupie młodszej nagrodą był rower górski, który otrzymał Maksymilian Szafrański ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu.

Dla najlepszego zawodnika turnieju w grupie starszej nagrodą był  także rower górski, który otrzymał Artur Miżdal ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu.

OGROMNE GRATULACJE!

Zwycięskie drużyny z grupy młodszej i starszej awansowały do kolejnego etapu turnieju, który odbędzie się w Jeleniej Górze.

Dziękujemy

Prezydentowi Miasta Bolesławiec za obecność, wsparcie organizacyjne i wieloletni patronat nad turniejem BRD.

Powiatowej Komendzie Policji, za profesjonalizm i współpracę przy organizacji turnieju oraz pomoc w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową.

Dziękujemy sponsorom turnieju:
Wójtowi Gminy Bolesławiec za wsparcie finansowe turnieju.
Santander Bank Polska Oddział Bolesławiec za sponsorowanie nagród i pomoc wolontariuszy podczas turnieju.
Carrefour Bolesławiec za sponsorowanie głównych nagród w turnieju.

Inf. Tadeusz Zarzycki

Data dodania: 2022-05-05 23:06:35