ZAPRASZAMY NA FESTYN 25 MAJA 2024 r. BOISKO SZKOLNE PRZY UL. M. BRODY

Są osoby, które sprawiają, że życie staje się lepsze

Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdziemy wspólny język. Przyjaźń to nie obowiązek bycia, ale radość przebywania. Przyjaźń to relacja oparta na wzajemnym szacunku, zrozumieniu, zaufaniu i lojalności. Przyjaźń jest jak słońce, czasem coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

Co ciekawe naukowo udowodniono, że towarzystwo innych ludzi pozwala zmniejszyć wpływ stresu na organizm, chroni przed chorobami i przyspiesza proces gojenia ran, a ludzie z grupą przyjaciół w są mniej podatni m.in. na zapalenie stawów, choroby jelit i choroby serca.

Podobno najwięcej przyjaźni zaczyna się w szkole. Z przyjacielem można się uczyć, wykonywać szkolne prace i spędzać czas wolny po szkole. mikołajki to zwyczaj, dzięki któremu możemy docenić osoby wokół nas, naszą małą lokalną społeczność szkolną.

Każdy z nas jest związany ze swoją klasą i właśnie w tym czasie wzajemnie się obdarowujemy drobnymi upominkami, jak i dobrymi słowami.

Inf. Liliana Galar
Fot. Jolanta Rzeźwicka