SPORTOWO I FOOTBALL’OWO

30 maja w klasie 2 b odbył się trening football’u amerykańskiego, który przeprowadził zawodnik drużyny Panthers Wrocław – Kamil Müller. Po rozgrzewce uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły zadaniowe. Drugoklasiści z zaciekawieniem słuchali trenera, przymierzali specjalny strój do gry – kask ochronny, ochraniacz na barki, koszulki i rękawiczki. Mieli też okazję, aby poćwiczyć poszczególne umiejętności niezbędne w grze zespołowej, jaką jest football amerykański. Na koniec rozegrano 3 mecze footballu flagowego (odmiany footballu amerykańskiego), podczas których uczniowie rewelacyjnie wykazali się w kwestii odczytywania i stosowania strategii poznanych dzięki trenerowi Kamilowi. Zajęcia zakończyły się w pełnej euforii – niektórym udało się zdobyć pierwsze w życiu punkty za tzw. przyłożenie.

Brawa dla młodych zawodników z 2 b!!!

Inf. Monika Łyczek

Data dodania: 2022-05-30 22:36:35