SPOSÓB NA TABLICZKĘ!

Klasa III c uczestniczyła w zajęciach „TABLICZKA MNOŻENIA Z PHOTONEM”, które odbyły się 29 kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Spotkanie miało miejsce w ramach projektu pod nazwą „Dzień nowych technologii w edukacji”, w którym sąsiadująca z nami szkoła bierze udział. Akcja jest inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki, a jej celem jest popularyzowanie technologii informacyjno – komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.
Trzecioklasiści mieli okazję utrwalić znajomość tabliczki mnożenia oraz sprawdzić stopień jej opanowania, uczestnicząc w wyścigu matematycznym. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie trasy robota Photona na planszy w taki sposób, aby wskazał obliczone przez nich iloczyny.
Ta niecodzienna i przyjemna forma nauki bardzo się wszystkim spodobała i zachęciła do dalszych ćwiczeń w liczeniu. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w zajęciach, a przeprowadził je dla nas wraz ze swoimi sympatycznymi asystentami, Pan Maciej Pronkiewicz.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Wychowawczyni klasy III c – Katarzyna Matoryn

Data dodania: 2022-05-04 18:13:27