SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI

"Szybciej, wyżej, silniej - razem" tak brzmi motto igrzysk olimpijskich.

21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dolnośląski Dzień Olimpijczyka. Tego dnia dziękujemy sportowcom za ciężką pracę, wysiłek, walkę, zaangażowanie, ogromne emocje, oraz promocję olimpijskich wartości i idei. Wartości olimpijskie, takie jak: zdrowa rywalizacja, zachowania fair play, szacunek, tolerancja, to uniwersalne wartości jakie powinny przyświecać nam nie tylko w szkole i w sporcie, ale również w życiu codziennym.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedziła grupa olimpijczyków: Andrzej Żyła, Tomasz Żyła, Sandra Bernal i Joanna Wiśniewska. Na spotkaniu z uczniami nasi goście podzielili się opowieściami o historii ich kariery uczuciach jakie towarzyszyły w czasie występu na igrzyskach, jak sport wpłynął na ich życie jak również zabawne sytuacje, które im się przytrafiły. Na koniec spotkania zostali uhonorowani przez uczniów złotymi medalami zaprojektowanymi specjalnie dla nich i wydrukowanymi na drukarkach 3D - oczywiście były również pamiątkowe zdjęcia.

Specjalne pozdrowienia dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej.

Inf. Rafał Kwieciński

Data dodania: 2023-04-26 00:38:47