STUDIO FILMOWE School4Movie

W grudniu do naszej Szkoły zawitał Pan Michał Rułka, który poprowadził  warsztaty z operowania światłem w filmach i zdjęciach. Były również ćwiczenia z przeprowadzania wywiadów, których pierwszymi  rozmówcami byli uczniowie z klasy Vc.
Z przebiegu zajęć przyszli operatorzy nagrali krótki filmik zatytułowany „Making off aktywacja studio SP4” - SONDA ŚWIĄTECZNA

Warsztaty zapoczątkowały powstanie w naszej szkole profesjonalnego studia filmowego pod nazwą School4Movie, którego operatorami są uczniowie z klasy VIII e – Hubert Ciszewski, Julian Greszczyszyn, Eryk Sługocki i Pascal Walski a opiekunem jest Pan Przemysław Kania.

Studio wyposażone zostało w wysokiej jakości sprzęt: kamery, mikrofony, aparat fotograficzny, statywy, mikroporty, laptop, lampy oświetleniowe, rozwijany ekran.

Chcąc sprawdzić swoje umiejętności zdobyte podczas warsztatów z Panem Michałem Rułką, grupa filmowa School4Movie nagrała filmik zatytułowany „Sonda Świąteczna”, którego tematem były Święta Bożego Narodzenia. Chodząc po szkole, Operatorzy zebrali opinie uczniów o tradycjach świątecznych, ulubionych kolędach, potrawach wigilijnych. Klimatu filmowi dodały kolędy zaśpiewane przez niektórych uczestników sondy. Czuć było świąteczną atmosferę... Zresztą, zobaczcie sami https://youtu.be/CcXnlcdfRbM

Grupa filmowa School4Movie jest w trakcie przygotowywania dwóch kolejnych filmików.

Powstałe oraz przyszłe filmiki można obejrzeć na kanale filmowym YouTube naszej szkoły, klikając na stronie głównej Szkoły (po lewej stronie ) w kafelek [SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE].

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2023-01-12 14:30:40