ŚWIAT FILMÓW ANIMOWANYCH

Temat warsztatów: Świat filmów animowanych – zapoznanie z animacją poklatkową.

Wprowadzenie młodych uczestników warsztatów w świat filmu. Na początek zostało wyjaśnione samo pojęcie „animacja poklatkowa”, która została stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami. Następnie dzieci zapoznały się z aplikacją Stop Motion Studio do tworzenia filmików poklatkowych.

Wystarczy telefon komórkowy lub tablet, na którym należy zainstalować aplikację, z czym sobie mali uczestnicy świetnie poradzili.  I zaczęły się próbne sesje zdjęciowe do animacji poklatkowych.

Młodzi animatorzy do zrobienia każdej klatki musieli nieznacznie zmieniać położenie fotografowanych obiektów względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów, co wcale nie jest takie proste. Powoli uczymy się i poznajemy różne opcje i ustawienia aplikacji.

Na tych zajęciach powstały już krótkie animacje poklatkowe, które możecie zobaczyć tutaj i na naszym szkolnym kanale YouTube.

Widać zaangażowanie i współpracę w zespole, a przy tym jest świetna zabawa i oczywiście radość i duma z widocznych postępów.

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2023-05-15 01:11:15