Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023 NA ROSSIE W WILNIE

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023 NA ROSSIE W WILNIE

W tym roku reprezentacja z naszej szkoły miała okazję obchodzić Święto Niepodległości w nietypowy sposób. Otóż na zaproszenie Pani Barbary Smoleńskiej - Prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wybraliśmy się do Wilna. Przed uroczystościami rocznicy odzyskania niepodległości uczennice naszej szkoły z klasy 8a wzięły udział w XIX biegu niepodległości, ze startem z miejsca gdzie urodził się Józef Piłsudski - Zułowo na Litwie.

Oto skład naszej reprezentacji: Nina Burdzy, Julia Burzawa, Wiktoria Burzawa, Julia Kosińska, Liliana Kozioł, Anna Lasota, Nadia Oko, Nikola Owsianik, Gabriela Pawłowska, Hanna Walęga.

11 listopada, jakże ważny dla naszego kraju. Razem z harcerzami z Bolesławca wzięliśmy udział w obchodach Święta Niepodległości Polski na wojskowej części cmentarza na Rossie w Wilnie. Było to bardzo wzruszające i niezapomniane przeżycie, zapadające głęboko w naszych sercach.

 Był czas na zadumę, refleksję, ale był też czas na zwiedzanie Wilna, głównym ośrodkiem polskiej kultury i nauki na Litwie i zarazem największym miastem w tym kraju. Zajrzeliśmy również do urokliwej miejscowości Troki, z pięknym zamkiem na wyspie.

 Zapraszamy również do obejrzenia zapisu transmisji z obchodów 11. listopada na stronie TVP WILNO

Bardzo dziękujemy pani Barbarze Smoleńskiej za zaproszenie na wycieczkę do Wilna i za danie możliwości wzięcia udziału w tak ważnym Święcie dla Polski.

 

Wyjazd do Wilna delegacji z naszej szkoły i dumne reprezentowanie miasta Bolesławiec podczas uroczystości obchodów Święta Niepodległości na Wileńskiej Rossie, warta przy grobie "Matka i Serce Syna", gdzie spoczywa serce marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego Matka, było możliwe dzięki dofinansowaniu wyjazdu ze środków GMINY MIEJSKIEJ BOLESŁAWIEC.

Dziękujemy!

 

Inf. Mariana Korczuk-Zamojska
Zdjęcia: Grzegorz Matoryn

Data dodania: 2023-11-20 22:23:05
Data edycji: 2023-11-21 19:47:52
Ilość wyświetleń: 200

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej