UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - ul. M. BRODY 75 612 13 20, ul. BIELSKA 75 612 13 10

„SZKODA ŻYCIA NA HEJT''

Szanowni Państwo.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Państwa szkoła dostała się do programu „Szkoda życia na hejt", którego organizatorem jest Fundacja UNIQA, a partnerem merytorycznym „Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa".

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, merytoryczny i wyczerpujący opis sytuacji, z którą się Państwo na co dzień stykają się w szkole.

„Szkoda życia na hejt” to projekt edukacyjny skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest stworzenie dialogu międzypokoleniowego i wspieranie dialogu środowisk szkolnych, aby wspólnie stawić czoła cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem Internetu i nowych technologii oraz wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoznawania, przeciwdziałania i reagowania na hejt i cyberprzemoc

„Przemoc nie jest wirtualna” – to przesłanie, które podkreśla, że agresja w Internecie ma tak samo dotkliwe konsekwencje, jak ta w fizycznym świecie.

Programem zostanie objętych 50 szkół w kraju.

W ramach projektu szkoła otrzymuje:

• wykład edukacyjny dla uczniów klas VI – VIII,
  • warsztaty dla wybranych klas,
  • wykład szkoleniowy dla rodziców i nauczycieli,
  • webinary edukacyjne,
  • materiały edukacyjne i poradnikowe dla rodziców i nauczycieli, w tym scenariusze lekcji do samodzielnej pracy z uczniami.

Więcej o programie: https://cyfroweobywatelstwo.pl/hejt/#

Maria Subik