SZKOLNY OGRÓDEK MA SAME ZALETY

Nasza szkoła w kwietniu 2022 r. została Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu I edycji programu „Velwet. Piątka dla natury”. Jest to program edukacyjno – grantowy pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Nasz Ekoprojekt Doświadczalny Ogród Malucha „DOM” został nagrodzony grantem o wartości 7 000 zł, który przeznaczyliśmy na zagospodarowanie terenu przy świetlicy szkolnej. Nasz ogród już jest miejscem ze wspaniałą przestrzenią edukacyjną do obcowania z naturą i poznawania świata przyrody poprzez obserwację, doświadczanie i eksperymentowanie, a także miejscem, które pełni funkcję rekreacyjną. W ogrodzie znajduje się m.in. warzywnik i zielnik, gdzie dzieci sadzą i sieją zioła, warzywa, kwiaty oraz mini sad. W ogrodzie uczniowie sami prowadzą prace pielęgnacyjne związane z uprawą roślin. W naszym ogrodzie znajdują się domki dla jeży, hotel dla owadów, karmniki dla ptaków z poidłami, szklarenka oraz specjalne miejsce do odpoczynku.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uprawiają swoje pierwsze warzywa, owoce, kwiaty i zioła. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki podczas pracy znikają konflikty i problemy, a widoczna jest współpraca. Zajęcia w przyszkolnym ogrodzie z nudnych wykładów stają się ciekawą przygodą.

Wszyscy wytrwale pracujemy i nie możemy doczekać się pierwszych zbiorów!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają.

Ogrodnicy z Brody, ale bez brody

Data dodania: 2023-05-25 23:59:25
Data edycji: 2023-05-26 00:02:59