Czcionka:

A+A-

Kontrast:

TROPICIELE W OCHLI

TROPICIELE W OCHLI

15 września uczniowie klasy III c  wzięli udział w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w Ochli. W tym wyjątkowym i pięknym miejscu zobaczyć można różne typy architektury ludowej kilku sąsiadujących ze sobą regionów etnograficznych: Dolnego Śląska, Wschodnich Łużyc, Zachodniej Wielkopolski, obszaru środkowo - lubuskiego oraz historycznej Bukowiny. Eksponaty wystawione dla zwiedzających to w głównej mierze dawne sprzęty rolnicze, meble, stroje ludowe i tradycyjne tkaniny.  Wyjątkowe zabytki (chłopskie chaty, warsztaty rzemieślnicze, stodoły, stajnie, wiekowa szkoła, rzeźby, drewniane figurki itp.) pięknie wkomponowane w krajobraz, dają turystom wrażenie wędrówki w czasie. Oryginalne wyposażenie chat wprowadza w klimat dawnego, nieistniejącego już wiejskiego życia. 

W trakcie wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego, jakim jest malowanie na szkle. Efekty pracy były zachwycające, a własnoręcznie wykonane malunki stały się cenną i niepowtarzalną pamiątką z klasowej wyprawy. Dodatkową atrakcją dla dzieci było ognisko z kiełbaskami. 

Zwiedzanie skansenu w Ochli przybliżyło trzecioklasistom wiedzę o dawnych obyczajach i tradycjach, zajęciach gospodarskich i rzemieślniczych oraz o twórczości artystycznej nierozerwalnie związanej z życiem codziennym i świątecznym polskiej wsi.   

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Wychowawczyni kl. III c  Katarzyna Matoryn 

Data dodania: 2021-09-20 09:42:56
Data edycji: 2021-09-20 09:43:43
Ilość wyświetleń: 152

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej