UCZNIOWIE NA OBOZIE NAUKOWYM WE WROCŁAWIU

W ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. Śladami pierwszych osadników na ziemiach Zachodnich wybrani uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym obozie naukowym. Program wspierania rozwoju uczniów wybitnie uzdolnionych umożliwia wyróżniającym się w nauce uczniom wykorzystanie swoich umiejętności w badaniu historii oraz dziejów ludności, która napływała na ziemie zachodnie Polski. Uczniowie oraz uczennice biorący udział w projekcie, mają za zadanie prześledzić pod tym kątem losy swoich przodków.

W środę, 14 grudnia, razem z innymi uczniami z Kuszyna, Żeliszowa i Szczytnicy odwiedziliśmy we Wrocławiu dwa ważne dla naszego regionu muzea – Panoramę Racławicką oraz Muzeum Etnograficzne. Zwiedzaniu towarzyszyły prelekcje, przedstawiające w ciekawy i atrakcyjny sposób historie tych dwóch wyjątkowych muzeów oraz eksponatów, które mogliśmy podziwiać. Uczniowie oraz uczennice zadawali dużo pytań, co świadczy o potrzebie organizowania tego typu obozów.

Warto odnotować, że udało nam się również odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku, dzięki czemu mieliśmy okazję skosztować różnych specjałów kulinarnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Blicharski, Maja Czarna, Emilka Hałat, Oliver Józefczyk, Emilian Korczak, Liliana Kozioł, Michał Krzemiński, Asia Mysiak, Hania Rzeźwicka, Laura Skiba, Lena Staniszewska, Mikołaj Szwaracki i Alicja Śmigalska-Klepaczek.

Opiekunem projektu jest Pani Alicja Wiaderna.

Inf. Krzysztof Czekanowski

Data dodania: 2023-01-03 22:46:48