UCZNIOWIE O OBCHODACH ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Samorząd Uczniowski

Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest dla mnie ważnym Świętem Narodowym, ponieważ gdyby nie odwaga, zdeterminowanie oraz wytrwałość Polaków, nie byłoby mnie tu i teraz. Nie mogłaby uczęszczać do szkoły, nie mogłabym normalnie żyć. Święto Niepodległości to dla mnie pamięć o żołnierzach, którzy walczyli za Polskę i Polaków.

Karolina

Dla mnie Rocznica Odzyskania Niepodległości to wielkie święto dla Polski i Polaków. 11 listopada odzyskaliśmy niepodległość. Dzięki temu wydarzeniu Polska jest na mapie Europy.

Szymon

Dzień Odzyskania Niepodległości to bardzo ważna data dla naszej Ojczyzny, dzięki niej dziś językiem urzędowym jest polski.

Marcel

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to oznaka, że Polacy są Narodem odważnym, walecznym, który się nie podaje i dąży do zachowania swojej autonomii. Polski nie było na mapach przez 123 lata, przez ten czas Polacy przygotowywali się do walki o swoje terytorium.

Oskar

Rocznica Odzyskania Niepodległości jest dla mnie świętem rodzinnym.

Bartosz

Rocznica Odzyskania Niepodległości to dla mnie święto uwolnienia się spod obcej władzy i odzyskanie wolności oraz samodzielności. Jest to również podkreślenie bardzo ważnego momentu dla Polski i Polaków, w którym odzyskaliśmy własne prawa.

Kalina

Dla mnie Rocznica Odzyskania Niepodległości to ważne święto, ponieważ gdyby Polska nie odzyskała niepodległości pewnie nigdy tutaj byśmy się nie spotkali, pewnie nie znalibyśmy nawet języka polskiego.

Patrycja

Rocznica Odzyskania Niepodległości to dla mnie święto przypominające o trudzie i walce jaką  włożyli ludzie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju.

Szymon

Święto Niepodległości dla mnie ma ogromne znaczenie. Mam świadomość, że bardzo dużo ludzi walczyło, aby Polska była wolnym krajem i ja to bardzo szanuję.

Julian

Dla mnie to święto jest ważnym punktem w historii Polski, gdyby nie ten dzień nasz kraj dłużej byłby pod zaborami i zginęłoby dużo ludzi. Nie wiadomo, czy dziś pamiętalibyśmy jeszcze o polskim narodzie.

Nadia

Święto Odzyskania Niepodległości jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem. To właśnie w tym dniu, wiele lat temu nasi przodkowie walczyli o wolność naszego kraju. Ważne jest, aby o nich pamiętać i należycie obchodzić ten dzień, ponieważ należy im się ogromny szacunek i podziękowania.

Gabriella

Według mnie Rocznica Odzyskania Niepodległości to bardzo ważne wydarzenie dla Polaków. Polska odzyskała niepodległość, a osoby walczące poświęciły się dla dobra ojczyzny.

Lena

Święto Niepodległości jest dla mnie ważne, ponieważ jestem Polką.

Laura

Święto Odzyskania Niepodległości ma dla mnie duże znaczenie. Jest ono moim zdaniem niesamowicie ważne. Za niepodległość naszego kraju walczyło wiele osób, wiele z nich straciło życie. Jestem Polką i uważam, że szacunek dla osób walczących jest niezbędny.

Maja

Inf. Liliana Galar