Szanowni Bolesławianie! Zapraszamy na RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY, który odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 na placu przy ulicy Mikołaja Brody 12.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy uśmiechają się oczy….

Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy uśmiechają się oczy….

Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy uśmiechają się oczy….

Bananowy uśmiech? Pewnie zastanawiasz się co to takiego? To nic innego jak piękny, szczery uśmiech od ucha do ucha. Bo uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła.  

Uśmiechnięta osoba jest postrzegana za bardziej atrakcyjną, towarzyską i pewną siebie, a śmiech jest źródłem dobrej energii. Czyli z uśmiechem na twarzy, człowiek podwaja swoje możliwości.  Wbrew pozorom uśmiech ma wpływ na biochemiczną pracę naszego organizmu. To udowodnione naukowo. Uśmiechając się nasz mózg wydziela endorfiny – hormony szczęścia, czyli substancje, które zmniejszają ból i cierpienie, dodatkowo rośnie poczucie zadowolenia. Uśmiech często powoduje śmiech, który wpływa na dotlenienie organizmu i powoduje, że krążenie jest lepsze, a tym samym lepiej pracuje serce, płuca i mięśnie oraz  aktywizuje się  nasz układ odpornościowy. Co ciekawe uczeni z kalifornijskiego Uniwersytetu w Loma Linda, dowiedli, że poczucie humoru ma wpływ na poprawę pamięci.

Więc widzisz, że śmiech to samo zdrowie! O tym wiedzą nasi uczniowie - Jakub, Marcel, Lena, Maja, Filip, Julia, Nel, Milena, Wiktoria, Amelia, Weronika. To właśnie oni po rozstrzygnięciu konkursu „Życzliwe oczy znad maseczki” mają bananowe uśmiechy i zarażają nimi innych, więc bierzmy z nich przykład.

Inf. Liliana Galar

Data dodania: 2021-12-13 09:36:34
Data edycji: 2021-12-13 09:40:52
Ilość wyświetleń: 824

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej