UWOLNILI KSIĄŻKI NA DWORCU PKS

Już od 17 listopada 2022r. można znaleźć na dworcu PKS różne książki dla dzieci, młodzieży oraz dla czytelników dorosłych przyniesione przez uczniów koła polonistycznego „Kuźnia Talentów” z naszej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunką koła ustawili je na publicznym regale, skąd można je bezpłatnie zabierać w podróż lub do domu. Nie trzeba tego nigdzie zgłaszać lub odnotowywać, co ułatwia podjęcie decyzji i zachęca do czytelnictwa. Akcja potrwa do końca roku, a może nawet dłużej. Organizatorzy mają nadzieję, że zwyczaj pozostawiania książek w miejscach publicznych i sięgania po nie będzie żywy w naszym mieście również w przyszłości i nikogo nie zdziwi widok książki leżącej na ławce w parku (latem), na stoliku w kawiarni (zimą), czy też (bez względu na pogodę) na dworcu PKP lub PKS.

Ten sposób dzielenia się książkami jest na świecie znany pod nazwą bookcrossing. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia stoiska, którą można znaleźć na stronie Bolec.info. Zdjęcia i wywiady będą zachętą dla wszystkich, którzy wybierają się w podróż. Miejmy nadzieję, że z książką w ręku…

Zachęcamy Was do uwalniania książek!

Koło polonistyczne „Kuźnia Talentów”

Data dodania: 2022-11-28 08:16:57
Data edycji: 2022-11-28 12:17:23