Czcionka:

A+A-

Kontrast:

W CENTRUM WIEDZY

W CENTRUM WIEDZY

W ramach realizacji tematyki związanej z „żywym słowem”, 18 marca, byliśmy gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Zachowując reżim sanitarny, zwiedziliśmy wystawę malarską bolesławianki Danuty Popielińskiej. Obejrzeliśmy pejzaże, kwiaty, martwą naturę, portrety, które przez zabawę kolorami przekazały nam piękno i uroki świata.

Następnie zwiedziliśmy bibliotekę, poznając jej wszystkie działy, a także dowiadując się, na czym polega praca bibliotekarza. Ponadto zapamiętaliśmy, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, z uwagi na sytuację epidemiologiczną poznaliśmy, jak bezpiecznie wypożyczyć lub oddać książki, poćwiczyliśmy także sposób wyszukiwania książek. Na koniec przypomnieliśmy, jak należy obchodzić się z książką. Ułożone i zapisane zasady mogliśmy zabrać ze sobą do szkolnej sali. Dużą przyjemność sprawiła nam możliwość robienia pamiątkowych zdjęć z rozmaitymi rekwizytami w fotobudce.

Jednomyślnie stwierdziliśmy, że wypożyczanie i czytanie książek poprawiają jakość życia, podnoszą wiedzę, umiejętności, rozwijają język i nasze zainteresowania. Na pewno będziemy stałymi czytelnikami biblioteki szkolnej i miejskiej.

 

Klasa III b

Data dodania: 2021-03-16 09:54:18
Data edycji: 2021-03-16 12:11:58
Ilość wyświetleń: 180

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej