„WALCZYLI” O MIECZ BOLESŁAWA CHROBREGO

30.03. 2022 r. w XII LO im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu odbył się finał XVII Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego ,,Polska w czasach monarchii wczesnopiastowskiej".
Do Konkursu przystąpiło kilkadziesiąt szkół z województwa dolnośląskiego.
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w czterech konkurencjach sprawdzających wiedzę (test wiedzy poświęcony czasom pierwszych Piastów), zdolności plastyczne (praca plastyczna -Bolesław Chrobry oczami Claude'a Moneta, Pabla Picassa lub Olgi Boznańskiej), kulinarne (MasterChef Chrobry - przygotowanie i zaprezentowanie drugiego śniadania dla Bolesława Chrobrego) i informatyczne (prezentacja multimedialna dotycząca Kobiet w życiu pierwszego, koronowanego władcy Polski).
Z wielką przyjemnością i dumą informuję, że uczniowie naszej szkoły: LENA ZAMORSKA, NADIA ZAMORSKA i SZYMON SIERPIEŃ zostali finalistami Konkursu.
Wielkie gratulacje oraz podziękowania dla finalistów za wielki wkład pracy i przygotowanie do Konkursu! Dziękuję także JAGODZIE WĄTROBIE oraz ADAMOWI BIEGACZOWI za pomoc i sugestie w przygotowaniu prezentacji multimedialnej.

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2022-04-04 10:14:01