WARSZTACIAKI W AKCJI

W listopadzie ruszyły zajęcia w szkolnych warsztatach, wyposażonych z funduszy programu „Laboratoria Przyszłości”. Na zajęciach uczniowie zapoznają się z narzędziami, ich obsługą i zastosowaniem. A jest czego się uczyć! Poza podstawowymi narzędziami jak młotki, piły, imadła czy wkrętaki, warsztat jest wyposażony w stacje lutownicze z cyfrową regulacją temperatury oraz nadmuchem powietrza, bezprzewodowe pistolety do kleju na gorąco, wiertarkę kolumnową z regulacją głębokości i prędkości wiercenia czy wyrzynarkę. Obecnie bierzemy się za realizację projektów. Pierwszy z nich, telegraf, jest już w drodze, co można zobaczyć na zdjęciach. Po ukończeniu, zostanie udostępniony innym uczniom. Będzie można zapoznać się z jego budową, zasadą działania, zastosowaniem, a także przećwiczyć w praktyce wysłanie wiadomości alfabetem Morse'a. Następne w kolejce czekają ozdobne lampki, budka lęgowa z możliwością obserwacji wnętrza oraz wiele innych.

Zajęcia odbywają się na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w każdą środę.

Mamy jeszcze wolne miejsca.

Wojciech Tarczyński

Data dodania: 2023-01-05 11:04:49