„WIERSZE OJCÓW NASZYCH”

Jest nam niezwykle miło poinformować, że 23 marca 2023 r. w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze ojców naszych”, aż 16 uczniów z klas 4-8 zaprezentowało piękną i wzruszającą poezję autorstwa samych Sybiraków. Uczniowie deklamowali wiersze, w których zostały opisane bardzo trudne emocje oraz bolesne wspomnienia naszych rodaków. Występy dzieci zostały poprzedzone lekcjami historii oraz patriotyzmu na zajęciach języka polskiego.

Recytatorzy przeszli najpierw eliminacje klasowe, pokonując wielu swoich rówieśników i przechodząc tym samym do drugiego etapu- szkolnego. Tu wyłonionych zostało dwóch laureatów z klas 4-6 oraz dwóch laureatów z klas 7-8. Oto oni:

z klas 4-6: Aurelia Służyńska i Wojciech Zieliński, oboje z klasy 5a.

z klas 7-8: Milena Gruszczak i Małgorzata Stec, obie z klasy 8c.

Teraz nasza wspaniała czwórka recytatorów przygotowuje się do finału wojewódzkiego, który będzie miał miejsce we Wrocławiu: 19 kwietnia dla klas IV - VI oraz 20 kwietnia dla klas VII - VIII.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Inf. Monika Grygorcewicz

Data dodania: 2023-04-02 12:10:30