„WIERSZE OJCÓW NASZYCH”

Gorąco zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”.

Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz dotyczący tematyki zesłań i pobytu na Syberii.

Uczeń recytuje wiersz zgłoszony w formularzu konkursowym. Nie ma możliwości zmiany utworu po dokonaniu zgłoszenia. Czas trwania występu nie może przekroczyć 5 min.

Uczniowie wyłonieni na etapie szkolnym będą uczestnikami finału konkursu, który odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2023r. we Wrocławiu.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu i Ośrodek Pamięć i Przyszłość we współpracy ze Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycielek języka polskiego.

Gorąco zachęcamy do udziału w tym wartościowym wydarzeniu.

Pomocne informacje oraz bogate źródło poezji sybirackiej można znaleźć pod linkiem:

Polonistki

Data dodania: 2023-01-02 10:41:54