WIOSNA ZWYKLE PRZYJEŻDŻA MOTOCYKLEM!

WIOSNA ZWYKLE  PRZYJEŻDŻA MOTOCYKLEM!

(…) A wiosna przyszła pieszo -
  Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: „Witaj wiosno!”.

22 marca hucznie powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Uczniowie klas drugich przygotowywali się do tej uroczystości z wielkim przejęciem i  zaangażowaniem, ponieważ miesiąc wcześniej otrzymali tajemnicze listy. Od kogo? Od samej Pani Wiosny, która uwięziona w mroźnej krainie, poprosiła o wykonanie kilku zadań.  Od tego, jak dzieci się z nich wywiążą, zależało uwolnienie Wiosny z okowów zimy. Nie były to łatwe zadania! Należało bowiem poznać przysłowia i powiedzenia związane z wiosną, przygotować plakaty i stroje wiosenne, nauczyć się piosenki, rozwiązać zagadki oraz stworzyć marzanny – symbole zimy. Dzieciaki zakasały rękawy i wzięły się do pracy! Efekty ich wysiłków przeszły najśmielsze oczekiwania, a misja uwolnienia Wiosny zakończyła się sukcesem. Skąd to wiadomo? Wystarczy wyjrzeć przez okno.

Zaprzyjaźnione sondy kosmiczne przekazały informację, że zmykająca w pośpiechu Zima ani razu nie obejrzała się za siebie przepędzona okrzykami i dźwiękami dobiegającymi z wielobarwnego korowodu, który przemaszerował wokół szkolnego boiska. Sami zobaczcie https://drive.google.com/file/d/1DNaXILqzZQOsUoTydeR95eiCSduL6dkD/view

Witaj Wiosno!

Panna Marzanna