ZAPRASZAMY NA FESTYN 25 MAJA 2024 r. BOISKO SZKOLNE PRZY UL. M. BRODY

WSPÓLNIE WIEMY WIĘCEJ O ANIMACJI

Zgrany zespół to podstawa dobrej współpracy, dobrych efektów a przede wszystkim niezłej zabawy. Tego dostarczają nam warsztaty filmowe klas I-III w ramach projektu WWW Wspólnie Wiemy Więcej Bolesławiec.

Podczas zajęć  uczniowie z Polski i Ukrainy nawzajem pomagają rozwiązywać poszczególne zadania, rozwijając umiejętność pracy w grupie, komunikowania się w języku polskim oraz poznawania i obsługi aplikacji do tworzenia animacji poklatkowej. Na zajęciach bawiliśmy się światłem, próbowaliśmy też tworzyć napisy początkowe do naszych filmików.  Z kilkusekundowych sekwencji powoli wydłużaliśmy czas filmowania.

Podczas filmowania trzeba wykazywać się dużą cierpliwością, gdyż im więcej klatek zrobimy, tym dłuższy powstanie film. Zobaczcie sami tutaj.

Cierpliwość połączona z pomysłowością to cechy dobrego filmowca, a w naszej grupie mamy ich aż dziesięciu!

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2023-07-04 11:19:21