WSPÓLNIE WIEMY WIĘCEJ - ROBOTYKA 1-3

Już od kilku tygodni trwają integrujące warsztaty z robotyki i druku 3D prowadzone w ramach projektu Wspólnie Wiemy Więcej WWW Bolesławiec.

Podczas zajęć uczniowie poznają sekrety programowania. Uczniowie z Polski i Ukrainy już wiedzą, dlaczego warto uczyć się programowania, w jakich sytuacjach umiejętność programowania jest przydatna. Na pierwszych warsztatach były to nieśmiałe próby programowania robota edukacyjnego Doc, ale już na kolejnych zajęciach uczestnicy warsztatów śmiało ożywiali certyfikowane roboty Photon™.

Powoli swoje tajemnice odsłania również drukarka 3D; uczniowie mogli zaobserwować proces druku 3D.  Co prawda, nauka projektowania obiektów przestrzennych jeszcze przed nimi, ale zachęceni prezentowanymi efektami wychodzącymi z drukarki 3D już nie mogą doczekać się realizacji swoich pomysłów.

Data dodania: 2023-06-13 01:32:43
Data edycji: 2023-06-13 02:02:20