Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

WSPOMNIENIE FRANCUSKIEJ PRZYGODY

WSPOMNIENIE FRANCUSKIEJ PRZYGODY

Czasami pewne sprawy wymagają czasu, by móc spojrzeć na nie z innej perspektywy. Czasami trzeba nabrać trochę dystansu, by dostrzec, jak wielką wartością była podjęta inicjatywa.

Tak było i w tym wypadku.

21 marca, uczniowie klas 7 i 8 wyruszyli na wycieczkę do malowniczego Colmar, a stamtąd do Strasburga, by tam uczestniczyć w obradach Młodzieżowego Europarlamentu. Wyjazd, który był nagrodą za udział w konkursie, o którym wspominaliśmy TUTAJ obfitował w niezapomniane i wesołe chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Colmar, które zachwyciło nas swoimi kolorowymi, malowniczymi kamieniczkami. Nie mogliśmy uwierzyć, że istnieje miejsce tak piękne, które wygląda jak wyjęte z kartki pocztowej. Ktoś powiedział, że Colmar przypomina scenerię z baśni, a my byliśmy skłonni w to uwierzyć.

Strasburg i Europarlament - byliśmy pod wrażeniem ogromu budynku i powagi całej sytuacji. Nasza grupa mogła doświadczyć, jak wygląda praca eurodeputowanych i na chwilę poczuć się częścią tej wielkiej europejskiej wspólnoty. Podczas obrad, jedna z naszych uczennic, Maja, miała okazję przemawiać na temat praw kobiet. Jej wystąpienie spotkało się z dużym aplauzem, co było dla nas wszystkich powodem do dumy.

Wycieczka do Colmar i Strasburga była dla nas wszystkich niesamowitym doświadczeniem. Nie tylko zwiedziliśmy piękne miejsca, ale również nauczyliśmy się wiele o pracy europarlamentu i mieliśmy okazję spędzić czas razem, co z pewnością wzmocniło nasze szkolne więzi.

Na pamiątkę pozostały nam zdjęcia i filmiki. Dzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami i zapraszamy do oglądania. Tych zdjęć i filmu jeszcze nie widzieliście KLIKNIJ TUTAJ

 

Czy warto było? Na pewno.

Czy pojechalibyśmy jeszcze raz? Ba! Choćby jutro!

 

Brygida Powsinoga

Data dodania: 2024-05-24 01:10:52
Data edycji: 2024-05-24 01:12:56
Ilość wyświetleń: 156

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej