WSPOMNIENIE FRANCUSKIEJ PRZYGODY

Czasami pewne sprawy wymagają czasu, by móc spojrzeć na nie z innej perspektywy. Czasami trzeba nabrać trochę dystansu, by dostrzec, jak wielką wartością była podjęta inicjatywa.

Tak było i w tym wypadku.

21 marca, uczniowie klas 7 i 8 wyruszyli na wycieczkę do malowniczego Colmar, a stamtąd do Strasburga, by tam uczestniczyć w obradach Młodzieżowego Europarlamentu. Wyjazd, który był nagrodą za udział w konkursie, o którym wspominaliśmy TUTAJ obfitował w niezapomniane i wesołe chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Colmar, które zachwyciło nas swoimi kolorowymi, malowniczymi kamieniczkami. Nie mogliśmy uwierzyć, że istnieje miejsce tak piękne, które wygląda jak wyjęte z kartki pocztowej. Ktoś powiedział, że Colmar przypomina scenerię z baśni, a my byliśmy skłonni w to uwierzyć.

Strasburg i Europarlament - byliśmy pod wrażeniem ogromu budynku i powagi całej sytuacji. Nasza grupa mogła doświadczyć, jak wygląda praca eurodeputowanych i na chwilę poczuć się częścią tej wielkiej europejskiej wspólnoty. Podczas obrad, jedna z naszych uczennic, Maja, miała okazję przemawiać na temat praw kobiet. Jej wystąpienie spotkało się z dużym aplauzem, co było dla nas wszystkich powodem do dumy.

Wycieczka do Colmar i Strasburga była dla nas wszystkich niesamowitym doświadczeniem. Nie tylko zwiedziliśmy piękne miejsca, ale również nauczyliśmy się wiele o pracy europarlamentu i mieliśmy okazję spędzić czas razem, co z pewnością wzmocniło nasze szkolne więzi.

Na pamiątkę pozostały nam zdjęcia i filmiki. Dzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami i zapraszamy do oglądania. Tych zdjęć i filmu jeszcze nie widzieliście KLIKNIJ TUTAJ

Czy warto było? Na pewno.

Czy pojechalibyśmy jeszcze raz? Ba! Choćby jutro!

Brygida Powsinoga

Data dodania: 2024-05-24 01:10:52