WWW W ROBOTYCE I DRUKU 3D

Dobiegły końca warsztaty robotyki i druku 3D realizowane w ramach projektu „WWW Wspólnie Wiemy Więcej Bolesławiec”.

Bezapelacyjnym numerem jeden okazał się długopis 3D, który podbił serca młodych projektantów. Powstało wiele ciekawych bibelotów m.in. kwiatki, figurki, bryły. Niejedno cudeńko dekoruje dziecięcy pokój, a nawet nauczycielskie biurko.

Niemałą atrakcją były także klocki oraz aplikacja LEGO® Education SPIKE™, które w sposób przyjazny dla uczniów z Polski i Ukrainy uczyły programowania. Z klocków powstały niesamowite konstrukcje, a wchodzące w skład zestawu interaktywne elementy (silnik, czujniki) ożywiały je w poruszające się autonomiczne pojazdy.

Kolejnym ciekawym zajęciem było programowanie z pomocą aplikacji i gry edukacyjnej Scotie Go! Okazało się, że nauka programowania nie jest taka trudna, a efekty działań widoczne były od razu.

Zresztą, zapraszamy do galerii.

Inf. Alicja Wiaderna

Data dodania: 2023-11-26 21:58:52