Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WYBIERAMY SZKOLNEGO MISTRZA MOWY POLSKIEJ

WYBIERAMY SZKOLNEGO MISTRZA MOWY POLSKIEJ

Drodzy Uczniowie!

 

Dzisiaj wybierzemy Szkolnego Mistrza Mowy Polskiej, czyli taką osobę, która dba o poprawną polszczyznę. Zapewne zastanawiacie się, czy zawsze i wszędzie możemy mówić i pisać poprawnie?  Na pewno będziemy popełniać błędy językowe, ponieważ nie zawsze się nad tym, co mówimy i piszemy, zastanawiamy. Pośpiech, chęć zaimponowania innym znajomością języków obcych, lekceważenie naszej mowy to najczęstsze przyczyny okaleczania naszego języka. Dlaczego więc powinniśmy o niego dbać? Ponieważ jeżeli nam, Polakom nie będzie na tym zależało, to komu? Poprawność językowa jest tak samo ważna jak ortograficzna i interpunkcyjna. Dzięki niej jesteśmy rozumiani. Jeżeli słyszymy: „Mów tak, nie mów tak”, to znaczy, że komuś zależy na tym, żebyście byli, Drodzy Uczniowie, zrozumiani.

 

Polecamy Wam zawsze i wszędzie Słownik poprawnej polszczyzny oraz książki napisane dla Was przez profesorów: Jana Miodka, Jerzego Bralczyka, Andrzeja Markowskiego, ponieważ w nich znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania: „Jak to powiedzieć?”.

 

A teraz kilka słów o konkursie.

Test językowy składa się z 30 pytań. Niektóre zadania wymagają kilku odpowiedzi. Link będzie aktywny 13 kwietnia 2021 r. od 14.30 do 15.00 na naszej szkolnej platformie Office 365.  W konkursie mogą wziąć udział tylko Uczniowie  klas 7 i 8.

Pamiętajcie więc o zalogowaniu się. Powodzenia!

Link do konkursu:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Nag9mGcDQkCzsuzz2k5YBISDxrN6gN1IkEEtzRNKUhJUNjZZWjBHWTM0M0tFUlVKSTNJMzNPQUU5Ui4u

 

Nauczycielki języka polskiego

Data dodania: 2021-04-12 10:06:55
Data edycji: 2021-04-12 10:07:21
Ilość wyświetleń: 213

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej