Wycieczka do Wrocławia

5 maja uczniowie klas III a oraz III c uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Wrocławia. W Ogrodzie Japońskim dzieci podziwiały wygląd egzotycznych roślin, architekturę ogrodową charakterystyczną dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Poznały też różnorodne zagadnienia związane z wodą w multimedialnej ekspozycji Hydropolis. Ogromnych wrażeń dostarczyła im obserwacja makiety Kolejkowo, gdzie zgromadzono wybrane miniatury obiektów z Wrocławia i regionu Dolnego Śląska. Twórcy makiety dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienne życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Trzecioklasiści z wypiekami na twarzach oglądali te maleńkie cudeńka, a po powrocie do domów szczegółowo relacjonowali rodzicom swoje spostrzeżenia.

Dużo by jeszcze opowiadać o odczuciach i wrażeniach z wycieczki, a i tak nie zastąpi to bezpośredniego kontaktu, więc zachęcamy wszystkich do odwiedzenia pięknego Wrocławia z jego niezapomnianymi atrakcjami.

inf. Katarzyna Matoryn

Data dodania: 2022-05-09 09:37:39