WYRÓŻNIENI W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM!

Uczniowie z kl. 8c i z kl. 8e wzięli udział w międzynarodowym konkursie młodzieżowym pod hasłem „Żydowska historia mojej miejscowości – wirtualne opowieści” realizowanym w ramach projektu Hannah Project pod patronatem Muzeum Galicja w Krakowie. Uczniowie zostali poproszeni o przesłanie krótkiego filmu dokumentalnego na ten temat. Na konkurs nadesłano wiele znakomitych projektów z Grecji, Polski, Niemiec i Serbii.
Nagrodzone prace zostały zaprezentowane podczas finałowej konferencji Projektu Hannah, która odbyła się w Muzeum Żydowskim Grecji w Atenach, na początku listopada 2022.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie otrzymali zaszczytne wyróżnienia. Pierwsza grupa osób z kl. 8c w składzie: Maja Czarna, Asia Mysiak, Lena Staniszewska, Gabriella Kominiak, Marta Anduła, Maja Mikołajczyk, Maja Fink, Milena Gruszczak, Vanessa Markiewicz i Amadeusz Misztal przygotowali film zatytułowany ,,Niezwykła historia Żydów w Bolesławcu".
Druga grupa osób wyróżnionych to dwie uczennice z kl.8e: Anastasiia Ivanowa i Katya Shchepanska, które w swoim filmie opowiedziały historię ludności żydowskiej z Białej
Cerkwi na Ukrainie.
Gratuluję wszystkim naszym uczestnikom międzynarodowego konkursu ,,Żydowska historia mojej miejscowości - wirtualne opowieści" odwagi, determinacji i kreatywności w przygotowaniu - wyróżnionych przez międzynarodowe jury – filmów tematycznych.
Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w Projekcie Hannah.
Bardzo się cieszymy, że prace z odległego Bolesławca zostały zauważone i docenione, tym bardziej, iż oddaliśmy temu przedsięwzięciu całe nasze serca.

Film nr 1- obejrzyj >>>

Film nr 2 - do pobrania niżej.

Wielkie Gratulacje!!!

Inf. Beata Orczyk, opiekunka projektu