XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych w Bolesławcu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Głównym celem festiwalu jest popularyzacja nauki. Impreza po raz pierwszy zorganizowana została pod nazwą Wrocławski Festiwal Nauki, a od 2001 roku odbywa się pod obecną nazwą, obejmując swoim zasięgiem inne miasta Dolnego Śląska. Głównymi organizatorami są wrocławskie uczelnie wyższe i instytuty PAN, a na terenie naszego miasta I Liceum Ogólnokształcące i Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Wśród festiwalowej publiczność nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Podczas niebanalnie zaprezentowanych, trudnych oraz ważnych zagadnień uczniowie klas VII i VIII mogli się dowiedzieć, czy picie mleka jest zdrowe, dlaczego nie powinniśmy palić papierosów i kto zapoczątkował ten zgubny nałóg, a nawet, czym są tajemnicze wirusy Ebola i Marburg. Kto jeszcze nie zaspokoił swojej naukowej ciekawości, mógł wziąć udział w wykładzie ph. „Czy od dziś żyjemy na kredyt … zmiany klimatyczne” oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat ziół i zielarstwa.

Pamiętajmy, „Liczy się Nauka!”.

Data dodania: 2022-10-12 14:12:17
Data edycji: 2022-10-12 14:14:16