Zachęcamy uczniów do publikowania swoich tekstów!

Maja Czarna.

Początek wszystkich zmian jest w każdym z nas, czyli dlaczego warto się rozwijać.

Rozwój osobisty to proces zmian, wychodzenia poza własną strefę komfortu, nabywanie nowych umiejętności i doświadczeń.  Ten proces trwa przez całe nasze życie. Uważam, że każdy z nas, bez względu na to, kim jest, co robi i jakie umiejętności posiada, powinien się rozwijać.

Aby się rozwijać, należy myśleć, planować, stawiać sobie nowe wyzwania, a także wyciągać wnioski z naszych sukcesów i porażek. Wszyscy mamy cechy, które nas wyróżniają z tłumu. Każdy z nas posiada też inne umiejętności. Są one potrzebne w naszym życiu, gdyż dzięki nim potrafimy dokonywać rzeczy niemożliwych. Dzięki doskonaleniu swoich talentów kształtujemy swoją osobowość. Niezwykle ważny jest rozwój wyobraźni, poglądów na różne tematy oraz zdolność wykazywania się wiedzą w dziedzinie, którą się interesujemy. Zdobywanie nowych sprawności pomaga nam kształtować pewność siebie i mocne strony. Doskonalenie umiejętności i rozwój mogą okazać się początkiem do czegoś wielkiego, czegoś, co daje nam satysfakcję oraz nowe możliwości.

Chcesz być w czymś lepszy? Spełniać swoje marzenia? Pokonać swoje słabości? Możesz zacząć już dziś, rozwijając swoje pasje.  Nasze zainteresowania sprawiają, że nie tracimy bezużytecznie czasu i uczymy się dobrze nim zarządzać. Swoją wiedzę oraz zdobyte doświadczenia możemy przekazywać innym. Każdy z nas może pokazać, że gdy chce osiągnąć cel, cały świat mu sprzyja. Poświęcanie czasu oraz energii dla własnego rozwoju kształtuje charakter. Stajemy się bardziej ambitni, wytrwali i z powodzeniem realizujemy postawione cele. W ten sposób każdy z nas może osiągnąć satysfakcję życiową oraz wewnętrzną harmonię.

Każdy z nas może zacząć pracę nad rozwojem osobistym już dziś! Czy wiecie, że aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpłynie na waszą kondycję, ale i na poprawę funkcjonowania mózgu? Co ciekawe, badania naukowe sugerują, że, na przykład gra na instrumencie muzycznym, może poprawić pamięć, natomiast aktywności, takie jak czytanie lub rozwiązywanie łamigłówek, zapobiegają demencji. Dziś niektórym może okazać się to śmieszne, ale z biegiem lat zmienia się także myślenie - zapewniam was! Rozwijać się możemy również wśród przyjaciół i bliskich.  Częste spotkania, tak jak i podróże (te małe i te duże), kształtują nas. Rozwijać możemy się również dzięki literaturze. Książki, poradniki i biografie to świetne źródło inspiracji. Ważny jest także relaks, który jest okazją do przemyśleń.

Rozwój daje nam samoświadomość, że znamy swoje potrzeby, zasady, wartości. Sprawia, że odnajdujemy drogowskaz i łatwiej podejmujemy decyzje.  Należy pamiętać, że jest to ciągły proces, który należy wzbogacać różnymi formami: stawiać sobie ciągle nowe cele, uczestniczyć w różnych aktywnościach, warsztatach, pracować nad poczuciem własnej wartości, wierzyć we własne możliwości, nie poddawać się, czerpać wiedzę i doświadczenie od innych. Rozwijanie pasji oraz ich pielęgnowanie daje poczucie wolności.

Jako postanowienie noworoczne warto postawić przed sobą nowe cele i plany. Dla siebie. Dla własnego rozwoju. Dla nowej drogi.

Data dodania: 2022-01-20 13:12:19
Data edycji: 2022-01-20 13:21:07