ZAKOŃCZYLIŚMY PROJEKT mPOTĘGI

Wszystkie klasy szóste wspaniale poradziły sobie z nietypowym wyzwaniem - stworzeniem gry matematycznej. Gry są atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i merytorycznie. Przysłużą się uczniom do utrwalenia umiejętności posługiwania się ułamkami. Po przeanalizowaniu gier, ich regulaminów oraz kart odpowiedzi, jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 6a. W grze planszowej wykonanej przez Julię Cieślę, Karolinę Dzięgiel, Kalinę Jankowską, Oliwię Parpurę oraz Nadię Świerniak każdy zawodnik ma do obliczenia inne przykłady, nawet gdy stanie na to samo pole, co jego rywal. II miejsce zdobyła gra stworzona przez klasę 6c. Zachwycające jest wspaniale wykonane koło do losowania przykładów. III miejsce zdobywają ex aequo klasy 6a, 6b oraz 6d. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zasłużyli na gratulacje i nagrodę. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wsparli drużyny swoich dzieci. Konkurs odbył się dzięki dofinansowaniu z programu mPotęga.

Gratulujemy pomysłów i perfekcyjnego wykonania gier!
Nauczycielki matematyki

Data dodania: 2020-12-04 07:48:36