ZAPRASZAMY NA FESTYN 25 MAJA 2024 r. BOISKO SZKOLNE PRZY UL. M. BRODY

ZARABIALI NA DZIKI OGRÓD

ZARABIALI  NA DZIKI OGRÓD

W piękny kwietniowy czwartek klasa 6a z wychowawczynią, Panią Moniką Grygorcewicz, drugi rok z rzędu organizowała wielką wiosenną loterię fantową, z której cały dochód został przeznaczony na Szkolny Rezerwat Przyrody, zwany na co dzień dzikim ogrodem. Już od grudnia 2023 r. gromadzili fanty i przygotowywali losy, dekoracje oraz plakaty informacyjne, by w kwietniu 2024 r. „rozruszać” całą szkołę i włączyć do tego pożytecznego projektu jak największą liczbę uczniów oraz pracowników szkoły. Udało się! Ciężka praca przyniosła wymierne efekty, gdyż zarobili aż 1537,70 zł! Kupili już w sklepie ogrodniczym drewniane płotki do zabezpieczenia kwietnej łąki i rabatek miododajnych oraz wiele potrzebnych produktów, między innymi: ziemię, korę, farby, pędzle, sekatory i inne. W tym roku chcą też kupić kolejne wieloletnie kwiaty miododajne, gdyż część roślin zasadzonych w zeszłym roku była jednosezonowa. Uczą się przez doświadczenie, więc z każdym rokiem działają coraz efektywniej. Teraz przed nimi najważniejszy punkt prac technicznych - pomalowanie wszystkich płotków, co zajmie im wiele dni. Czego oni nie robią dla zwierząt, zwłaszcza tak pożytecznych jak my i motyle! Ogrodzona łąka kwietna to bezpieczna stołówka dla owadów, której nie podepczą buty nierozważnych ludzi. Podsłuchaliśmy, że tabliczki informacyjne profesjonalnie wykonane w drukarni również zostaną wywieszone niebawem i pomogą zachować to piękne i potrzebne miejsce w dobrym stanie.

Kwiecień mamy chłodny, co daje im potrzebny czas, by przygotować się do rozpoczęcia prac w plenerze.

Działajcie, a my będziemy wam bzyczeć.

Pszczółki Murarki

Data dodania: 2024-04-26 13:21:01