ZEBRALI WIĘCEJ NIŻ SAMI WAŻĄ!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że:

I miejsce w kategorii „Szkoły” zdobyła klasa 1a z wychowawczynią Teresą Pawlik. Klasa 1a zebrała 897,1 kg baterii. Nagrodą główną dla klasy 1a jest wycieczka do zoo we Wrocławiu.

III miejsce w tej samej kategorii zajęła klasa 3c z wychowawczynią Katarzyną Matoryn z wynikiem 448,7 kg i nagrodzona zostanie specjalnym seansem filmowym.

Na baterie też jest sposób” – to coroczny konkurs organizowany wspólnie przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu i polegający na zbiórce zużytych baterii, które są odpadem niebezpiecznym dla środowiska.

10 maja w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy nastąpiło podsumowanie tego konkursu. W zbiórce tych niebezpiecznych dla środowiska odpadów uczestniczyło w tym roku 11 grup przedszkolnych i 12 klas z czterech bolesławieckich szkół podstawowych. Przedszkolaki zebrały łącznie 1168,3 kg zużytych baterii, a szkoły – 2853,9 kg, co dało wynik 4022,2 kg.

Cieszy nas rosnąca świadomość ekologiczna naszych wychowanków.

Gratulacje!

Inf. Teresa Pawlik