ŻEGNAJ ZIMO – WITAJ WIOSNO!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca uczniowie klas I – III, zgodnie z tradycją, pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od obudzenia wiosny śpiewając piosenkę o tej pięknej porze roku.  W tym dniu w strojach uczniów obowiązywały piękne wiosenne barwy, jednak dominował kolor zielony. Na głowach uczniów gościły kwieciste opaski, spinki, opaski np. bociana.  Uczniowie  poznawali oznaki wiosny, wykonywali wiosenne plakaty, doświadczenia, kwiaty, gazetki, bociany, układali i rozwiązywali zagadki, rebusy oraz wiersze o wiośnie, a także byli na spacerze szukając w otoczeniu wiosny. Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna i z nadzieją, że już z nami zostanie. Jeszcze długo będą dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami z powitania wiosny.

Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2022-03-27 11:12:50