„Zerwij kajdany!”

W piątek, 6 maja grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej „Zerwij kajdany!” zorganizowanej przez MCC BOK „Forum” oraz dofinansowanej ze środków programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach rządowego programu dotacyjnego NIEPODLEGŁA
Dzień wydawał się wymarzony do wykonywania zadań w oznaczonych na mapie miejscach. Bezchmurne niebo, ciepło. Jedyna trudność to zagadki, których rozwiązanie umożliwiało uzyskanie wskazówek dotyczących kolejnego miejsca wykonania zadania. Na szczęście nasi uczniowie wykazali się znajomością miasta oraz historii. Z każdym wykonanym zadaniem zapał uczestników wzrastał, pomysły na wykonanie poszczególnych zadań pojawiały się błyskawicznie. Oto już mają portret jednego z ojców niepodległości. Zaraz potem szybka realizacja wizji pomnika niepodległości. I już przed uczestnikami kolejne zadanie „Pływa w stawie, a na święta w galarecie. Od niego pochodzi nazwa ulicy, na której czeka was kolejne zadanie”. O którą ulicę chodzi? Nie ma problemu! Wiedzą. Już szybkim krokiem kierują się do wyznaczonego miejsca. Wraz z rosnącą temperaturą wzrasta i satysfakcja; kolejne zadania wykonują bezbłędnie, błyskawicznie otrzymują kolejne wskazówki i przechodzą do kolejnego miejsca. I już są w ostatnim punkcie, gdzie czeka ostatnie zadanie. Tu też następuje ogłoszenie wyników. W tej grze wygrali wszyscy – wiedzę.
Na koniec uczniowie wysłuchali wykładów p. Mariusza Olczaka, dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie i p. Jana Filipka, działacza opozycji antykomunistycznej, którzy opowiedzieli o „Solidarności” i walce z reżimem komunistycznym.
Nasi uczniowie już zadeklarowali udział w przyszłorocznej grze.

inf. Alicja Wiaderna

Data dodania: 2022-05-12 07:04:44