ZOSTAŃ MISTRZEM MOWY POLSKIEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „I ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń mistrzem mowy polskiej”. Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas VII i VIII dolnośląskich szkół podstawowych. Honorowy patronat sprawują: Prezydent Miasta Bolesławiec, Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk i Dolnośląski Kurator Oświaty. Konkurs propaguje doskonalenie umiejętności wyrażania własnych poglądów oraz przygotowuje młodzież do udziału w życiu publicznym.

Etap szkolny- 6 maja 2021r. (czwartek) w SP nr 4 (godz. 11.00 w sali 310.)

Na etapie szkolnym wyłonione zostaną 2 osoby, które będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim!

Przedmiotem  konkursu  „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski Uczeń Mistrzem Mowy Polskiej” jest wygłoszenie 3- minutowego przemówienia na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez mówców.

Nauczycielki języka polskiego

Regulamin konkursu poniżej.