Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DWA W JEDNYM

DWA W JEDNYM

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. W tym roku, to radosne święto wszystkich dzieci zostało połączone z Dniem Języków Obcych. Obchody tych dwóch świąt zaczęły się już od samego rana. Uczniowie już przy wejściu do szkoły byli witani kolorowymi ozdobami. W środku cała szkoła została ozdobiona elementami związanymi z krajami Europy oraz ich językami. Wiele z zaprezentowanych prac, to efekt wysiłku naszych uczniów. 

Tego dnia, Rodzice i Opiekunowie wzięli udział w konkursie, który polegał na przygotowaniu śniadania dla dziecka. Na pierwszej lekcji, która była czasem spotkania klas z wychowawcami, można było podziwiać pięknie zapakowane posiłki. 

Druga i trzecia lekcja były poświęcone quizom dotyczącym krajów Europy. Quizy odbywały się w klasach, w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej, przy wykorzystaniu platformy Kahoot! W tej drugiej, brało udział po trzech przedstawicieli każdej z klas. Uczniowie pracowali każdy na swoje konto, ale mogli sobie pomagać w ramach jednej klasy. W kategorii klas 4-6 konkurencja została zdominowana przez uczniów klasy 5A. Pierwsze miejsce zajęła Liliana Kozioł (5A), która odpowiedziała na 80% pytań. Na drugim stopniu podium stanął Dmytro Blikhar (5a), a na trzecim Hubert Kędzierski (5a). W kategorii klas 7-8 pierwsza trójka to: Bartosz Dmitrov (8c), Michał Kołodziej (8c) oraz Luiza Rompel (8b). 

Na przerwie, mieliśmy też okazję podziwiać występ pewnego bardzo znanego zespołu ukraińskiego pod opieką Pani Liudmyly Krasii. 

Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie ponownie spotkali się z wychowawcami. Tym razem mieli okazję zjeść konkursowe śniadania oraz dokonać ich oceny. Reszt dnia upływała pod znakiem zabawy i nauki o krajach europejskich. Na koniec dnia uczniowie wykonywali wspólnie prace plastyczne o tematyce: Radość, Szczęści i Przyszłość. 

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie tego dnia odczuli, że to ich dzień i ich święto oraz że dobrze się bawili. 

 

Inf. Wojciech Tarczyński

Data dodania: 2021-06-08 10:08:17
Data edycji: 2021-06-09 10:15:19
Ilość wyświetleń: 661

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej