OGÓLNOPOLSKI KONKURS JEDNA PLANETA

Nasza szkoła została zarejestrowana do Ogólnopolskiego Konkursu IMGW – Jedna Planeta, którego celem jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych.  Żyjemy w czasach, kiedy zmiany klimatu gwałtownie wpływają na pogodę, dlatego konkurs ma na celu w atrakcyjny sposób przekazać, jak obserwować i analizować pogodę oraz przewidzieć to, co może się w niej wydarzyć.

Udział w konkursie może wziąć każdy

Co należy zrobić?

1. Należy pobrać aplikację Meteo IMGW „Prognoza dla Polski" tam znajduje się zakładka KONKURS. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać w sklepie Google oraz Apple – linki do pobrania dostępne pod http://aplikacjameteo.imgw.pl/.
  2. Po pobraniu aplikacji wystarczy kliknąć w zakładkę KONKURS, a następnie wpisać kod dostępu 34554
  3. Po wpisaniu kodu automatycznie uzyskuje się możliwość udziału w Konkursie.
  4. W terminie 04.04.2022 – 29.04.2022 wysyłaj raporty pogodowe (Instrukcja do wysyłania raportów w załączeniu)
  5. W drugim etapie Konkursu raporty pogodowe na rzecz danej szkoły mogą wysyłać również osoby niebędące uczniami tej szkoły, np. członkowie rodzin czy znajomi uczniów.
  6. O kolejnych etapach zostaniesz poinformowany przez aplikację

Zachęcamy wszystkich do wspólnego prognozowania pogody

Więcej informacji u opiekuna konkursu Liliany Galar

Inf. Liliana Galar