Kalendarz szkolny - maj - czerwiec 2021

Konkurs na interaktywną gazetkę 2020/2021

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na interaktywną gazetkę klasową

CELE KONKURSU

• popularyzowanie sztuk wizualnych wśród uczniów szkoły,
  • rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i umiejętności twórczych,
  • podnoszenie kompetencji TIK uczniów,
  • mobilizowanie uczniów do pracy na rzecz klasy,
  • kształtowanie postawy zaangażowania, odpowiedzialności za klasę,
  • uwrażliwianie na estetykę.

OGÓLNE INFORMACJE O KONKURSIE

• Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV - VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu.
  • Konkurs jest oparty na współzawodnictwie klasowym.
  • Przedmiotem konkursu jest wykonanie interaktywnej gazetki klasowej w wybranym programie graficznym (prezentacja Power Point, Padlet, …) na podany temat:
  • grudzień – „Święta, święta”,
  • styczeń – „Bezpieczeństwo ważna sprawa, czyli co możemy robić w czasie ferii?”,
  • luty – „Nasz pomysł na covid”,
  • marzec – „Jan Matejko – patron szkoły”,
  • kwiecień – „Wielkanocne tradycje”,
  • maj – „Witaj majowa jutrzenko”,
  • czerwiec – „ Co nowego u …? Krótkie kalendarium z życia klasy”.

Ze względu na panującą sytuację pandemiczną tematyka konkursów w poszczególnych miesiącach może ulec zmianie.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

• W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV – VIII – indywidulanie lub grupowo,
  • Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie linku do pracy konkursowej do 15 każdego miesiąca na adres opiekuna samorządu:

jola.rzezwicka@sp4boleslawiec.pl

• Praca powinna być umieszczona do wglądu na szkolnej platformie Office 365.
  • Każda klasa może zgłosić tylko jedną gazetkę w danym miesiącu (wychowawca klasy decyduje, która gazetka reprezentuje klasę w konkursie).
  • Do prac należy dołączyć dane autora/autorów – reprezentantów klasy.
  • Przedmiotem konkursu są prace graficzne wykonane w dowolnym programie graficznym, którego odtwarzanie umożliwia szkolna platforma Office 365.
  • Ocenie podlega: treść gazetki, grafika - kolorystyka, skojarzenia, powiązanie treści z obrazem, oryginalność pomysłu.
  • Gazetki zostaną ocenione przez komisję konkursową powołaną przez organizatora – Samorząd Uczniowski.

NAGRODY

• Uczestnicy konkursu otrzymają ocenę bardzo dobrą z informatyki z rangą 5 (konkurs szkolny).
  • Laureaci konkursu otrzymają ocenę celującą z informatyki z rangą 5 (konkurs szkolny).

Data dodania: 2020-11-30 10:30:50
Data edycji: 2020-11-30 10:31:36