ZAPRASZAMY NA FESTYN 25 MAJA 2024 r. BOISKO SZKOLNE PRZY UL. M. BRODY

ZIELONE SERCE SZKOŁY

8 grudnia 2023 r. została oficjalnie otwarta ekopracownia odnawialnych źródeł energii – zielone serce szkoły, z udziałem Pana Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec. W uroczystym otwarciu ekopracowni uczestniczyli również: Pan Mirosław Horzępa  Wicestarosta Bolesławiecki, Pani Iwona Przybylska Sekretarz Gminy Bolesławiec, Pani Reanata Szewczyk I Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec, Pani Małgorzata Wicha Naczelnik Wydziały Społecznego, Pan Bogdan Biernat Radny Miasta Bolesławiec, Pani Justyna Żygadło Przewodnicząca Rady Rodziców, dyrektorki bolesławieckich szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.

Prezydent pogratulował nam inicjatywy i podkreślił, że szkolne projekty z zakresu ekologii wpisują się w działania miasta.

W tym dniu odbyły się również warsztaty szkoleniowe. Pan Wojciech Tarczyński, nauczyciel języka angielskiego, chemii i fizyki wygłosił wykład na temat odnawialnych źródeł energii i zaprezentował i omówił zestawy pomocy dydaktycznych i możliwości ich wykorzystania. Uczestnicy zobaczyli, jak można wykorzystać energię geotermalną do produkcji elektrycznej, po czym pracując w grupach, budowali maszyny słoneczne, turbiny wiatrowe i próbowali uruchomić samochód na wodę.

Ekopracownia – zielone serce szkoły w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki jest pracownią odnawialnych źródeł energii. Wartość projektu wynosi 84 211,60 zł – wysokość dofinansowania przez WFOŚiGW we Wrocławiu to 74 811,60 zł i wkład własny Gminy Miejskiej Bolesławiec 8 400,00 zł.

O tym wydarzeniu można przeczytać również:

Maria Subik

Data dodania: 2023-12-12 11:15:53