** Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo (SOC) fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Celem projektu jest stworzenie wspólnoty szkół, dla których ważne jest zachowanie równowagi między światem cyfrowym i światem rzeczywistym.
Będziemy rozwijać 7 obszarów SOC:
  1. Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach i problemach wynikających z ich nadużywania.
  2. Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji.
  3. Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci.
  4.  Wspólne wypracowanie i wdrażanie zasad używania zasobów sieci na terenie szkoły.
  5. Tworzenie kultury świadomego bycia poza siecią.
  6. Nauka kompetencji przyszłości.
  7. Realizacja projektów odpowiedzialnych społecznie.

Dzięki udziale w projekcie podniesiemy świadomość o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zdobędziemy umiejętność świadomego pozostawania poza przestrzenią internetu.

Koordynatorzy projektu: Martyna Daczkowska i Robert Ostrowski
Data dodania: 2021-04-12 10:29:18