UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - ul. M. BRODY 75 612 13 20, ul. BIELSKA 75 612 13 10
Ikona powiększania tekstu
Ikona pomniejszania tekstu
Ikona zmiany kontrastu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo (SOC) fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Celem projektu jest stworzenie wspólnoty szkół, dla których ważne jest zachowanie równowagi między światem cyfrowym i światem rzeczywistym.
Będziemy rozwijać 7 obszarów SOC:
  1. Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach i problemach wynikających z ich nadużywania.
  2. Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji.
  3. Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci.
  4.  Wspólne wypracowanie i wdrażanie zasad używania zasobów sieci na terenie szkoły.
  5. Tworzenie kultury świadomego bycia poza siecią.
  6. Nauka kompetencji przyszłości.
  7. Realizacja projektów odpowiedzialnych społecznie.

Dzięki udziale w projekcie podniesiemy świadomość o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zdobędziemy umiejętność świadomego pozostawania poza przestrzenią internetu.

Koordynatorzy projektu: Martyna Daczkowska i Robert Ostrowski
Data dodania: 2021-04-12 10:29:18