ZIEMIA JEST/NIE JEST WŁASNOŚCIĄ CZŁOWIEKA?

Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi - wiedzą o tym uczestnicy SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO.

Zadaniem konkursowym było wykonanie prezentacji w Power Poincie, która zawierała:

a) analizę zakresu tolerancji wybranych organizmów na wybrane czynniki środowiska (temperatura, wilgotność, stężenie dwutlenku siarki w powietrzu);

b) przedstawienie porostów jako organizmów wskaźnikowych, ocena stopnia zanieczyszczenia powietrza w okolicy tlenkami siarki - wykorzystanie skali porostowej;

c) przedstawienie odnawialne i nieodnawialne zasoby przyrody oraz propozycje racjonalnego gospodarowania tymi zasobami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Prace były oceniane za: zgodność z tematyką konkursową, przeprowadzanie obserwacji oraz wnioskowanie w oparciu o ich wyniki, wyjaśnienie zależności przyczynowo- skutkowych między zjawiskami i sformułowanie wniosków.

Laureatami konkursu zostali:

Luiza Rompel z klasy VIII b

Hanna Jarczyńska za klasy VIII c

Jakub Wrzeszcz z klasy VIII d

Uczniowie klas siódmych mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budowy człowieka uczestnicząc w konkursie „BUDOWA CZŁOWIEKA I JEGO ZDROWIE”.  Mogli się wykazać ogólnymi wiadomościami z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.  Po dwóch etapach rywalizacji znawcami tego tematu okazało się kto najlepiej zna budowę człowieka. Oto, być może, przyszli lekarze:

Milena Przybylska z klasy 7 d

Anna Kopacka z klasy 7d

Marcel Bednarz z klasy 7c

Gratulacje dla laureatów!

Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej Centrum Wiedzy.

A czy Ty wiesz, jak powstają zakwasy albo, który z mikroelementów jest składnikiem hemoglobiny?

Inf. Barbara Kamińska

Data dodania: 2021-06-21 12:07:06