Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

EDUKACJA GLOBALNA

EDUKACJA GLOBALNA

W Wirtualnym Festiwalu- Tydzień Edukacji Globalnej “Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”, Szkołę Podstawową nr 4 w Bolesławcu reprezentowali uczniowie z klasy 8d: WIKTORIA ELIASZEWICZ, PAULINA KUNKA, HANNA STONIK, MIŁOSZ WÓJCIK, WOJCIECH ROICKI i ANDRZEJ NAWARA, którym dziękuję za wkład pracy i wielkie zaangażowanie w trakcie realizacji zadań Wirtualnego Festiwalu.

Podziękowania otrzymaliśmy także od organizatorów TEG-czyli Centrum Edukacji Obywatelskiej: „Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom oraz nauczycielom i nauczycielkom zaangażowania w rozwiązywanie zadań i dzielenie się swoimi pracami i odpowiedziami z innymi drużynami biorącymi udział w wydarzeniu. Dziękujemy za wszystkie podjęte przy okazji akcji rozmowy na ważny z perspektywy lokalnej i globalnej temat współczesnych migracji i zmiany klimatu”.

Centrum Edukacji Obywatelskiej, po raz kolejny, zaprosiło grupy uczniowskie do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu #Tydzień Edukacji Globalnej.
W ten wyjątkowy sposób organizatorzy zaprosili szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w obchodach ogólnoeuropejskiej inicjatywy-Tydzień Edukacji Globalnej, która w tym roku odbyła się w dniach 18 – 24 listopada, pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.
Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Różnego rodzaju akcje edukacyjne organizowane są przez szkoły, studenckie koła naukowe, biblioteki, organizacje pozarządowe i różnego rodzaju instytucje.
Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczyły we wspólnej zabawie i pracy online. Festiwal składał się z 6 krótkich zadań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płci. Zagadnienia budzące zainteresowanie edukacji globalnej i tematy ważne z perspektywy Celów Zrównoważonego Rozwoju, które w 2015 roku zostały przyjęte przez 193 państwa członkowskie ONZ w ramach Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, mają zostać osiągnięte do 2030 roku.

 

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2021-12-05 21:56:47
Data edycji: 2021-12-09 08:45:51
Ilość wyświetleń: 578

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej