UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - ul. M. BRODY 75 612 13 20, ul. BIELSKA 75 612 13 10
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

EDUKACJA GLOBALNA

EDUKACJA GLOBALNA

W Wirtualnym Festiwalu- Tydzień Edukacji Globalnej “Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”, Szkołę Podstawową nr 4 w Bolesławcu reprezentowali uczniowie z klasy 8d: WIKTORIA ELIASZEWICZ, PAULINA KUNKA, HANNA STONIK, MIŁOSZ WÓJCIK, WOJCIECH ROICKI i ANDRZEJ NAWARA, którym dziękuję za wkład pracy i wielkie zaangażowanie w trakcie realizacji zadań Wirtualnego Festiwalu.

Podziękowania otrzymaliśmy także od organizatorów TEG-czyli Centrum Edukacji Obywatelskiej: „Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom oraz nauczycielom i nauczycielkom zaangażowania w rozwiązywanie zadań i dzielenie się swoimi pracami i odpowiedziami z innymi drużynami biorącymi udział w wydarzeniu. Dziękujemy za wszystkie podjęte przy okazji akcji rozmowy na ważny z perspektywy lokalnej i globalnej temat współczesnych migracji i zmiany klimatu”.

Centrum Edukacji Obywatelskiej, po raz kolejny, zaprosiło grupy uczniowskie do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu #Tydzień Edukacji Globalnej.
W ten wyjątkowy sposób organizatorzy zaprosili szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w obchodach ogólnoeuropejskiej inicjatywy-Tydzień Edukacji Globalnej, która w tym roku odbyła się w dniach 18 – 24 listopada, pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.
Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Różnego rodzaju akcje edukacyjne organizowane są przez szkoły, studenckie koła naukowe, biblioteki, organizacje pozarządowe i różnego rodzaju instytucje.
Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczyły we wspólnej zabawie i pracy online. Festiwal składał się z 6 krótkich zadań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płci. Zagadnienia budzące zainteresowanie edukacji globalnej i tematy ważne z perspektywy Celów Zrównoważonego Rozwoju, które w 2015 roku zostały przyjęte przez 193 państwa członkowskie ONZ w ramach Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, mają zostać osiągnięte do 2030 roku.

 

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2021-12-05 21:56:47
Data edycji: 2021-12-09 08:45:51
Ilość wyświetleń: 700

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej