UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - ul. M. BRODY 75 612 13 20, ul. BIELSKA 75 612 13 10

KROKI DO KARIERY

Kariera bez barier to projekt mający na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu do przejścia na rynek pracy. Jest on realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nasi nauczyciele będą realizowali dwa projekty z uczniami i dwie innowacje w wybranych grupach projektowych. Ich zadaniem będzie inspirowanie uczniów do podejmowania wyzwań, brania odpowiedzialności za własne działania i rozwijanie u nich kompetencji, które będą kluczowe w ich przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo uczniowie będą mogli wziąć udział w konsultacjach z doradcą metodyczną. Drużyna Czwórki zaczęła już prace: przeszliśmy szkolenia, opracowany został ogólny zarys projektu, podczas dwudniowych warsztatów poznaliśmy tajniki tworzenia scenariuszy projektowych. Nauczyciele odpowiedzialni za projekt – pan Wojciech Tarczyński i pan Piotr Prystupa – oraz  nauczycielki wprowadzające na swoich zajęciach innowacje – pani Monika Grygorcewicz i pani Iryna Shapko - zaprosili do grup projektowych uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami z klas VII i VIII.

Podczas dwudniowych warsztatów nauczyciele  brali udział w szkoleniu, jak efektywnie prowadzić zajęcia oparte na metodzie projektu, jak wdrażać innowacje pedagogiczne w szkole, jak pracować z uczniem z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi i tworzyli koncepcję scenariusza projektu.

Na drodze do kariery nie staną naszym uczniom już żadne bariery.

Jolanta Rzeźwicka - koordynator projektu

Data dodania: 2024-10-15 22:03:05