Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„My Rights, My Voice”

„My Rights, My Voice”

W kwietniu 2021 r. delegatura Unii Europejskiej w Strasburgu oraz stałe przedstawicielstwa Andory i San Marino przy Radzie Europy, ogłosiły zaproszenie do tworzenia artystycznych projektów wideo dla dzieci i młodzieży, odzwierciedlających rozumienie przez dzieci ich własnych praw. Projekt skierowany był do dzieci ze wszystkich krajów członkowskich UE, Andory i San Marino.

Celem kampanii było wzmocnienie komunikacji społecznej i podniesienie świadomości na temat współpracy Unii Europejskiej z Radą Europy w zakresie podstawowych praw dziecka, po przyjęciu Strategii UE na rzecz praw dziecka w dniu 24 marca 2021. Unia Europejska i Rada Europy rzeczywiście mają długą tradycję dążenia do ochrony praw człowieka wszystkich osób, w tym dzieci. Ze swojej strony Rada Europy wkrótce przyjmie własną zrewidowaną Strategię na rzecz Praw Dziecka.

Prawa dziecka znalazły się ostatnio w centrum uwagi również w wyniku wyjątkowych okoliczności, jakie pandemia COVID-19 narzuciła w całej Europie i poza nią. Od zdrowia po edukację, kryzys dotknął każde europejskie dziecko.

Dzięki około 100 projektom wideo otrzymanym od dzieci i szkół z całej Europy, inicjatywa kulturalna okazała się prawdziwym sukcesem. Filmy prezentują tak różnorodne tematy, jak prawo do edukacji i opieki zdrowotnej, ochrona przed przemocą, poszanowanie prywatności, prawo do życia w zdrowym środowisku czy integracja dzieci niepełnosprawnych.

 „Chcę walczyć o prawa dzieci”; „Ty i ja nie jesteśmy tacy sami, ale ty i ja jesteśmy równi”
„Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie powinno mieć dziecko”. To tylko kilka przykładów potężnych przesłań, jakie uczestnicy przekazali w swoich projektach wideo.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8d: Milena Przybylska, Amelia Cieśla, Weronika Klessa, Wiktoria Eliaszewicz i Martyna Ozga, które przygotowały scenariusz swojego projektu wideo oraz ułożyły słowa piosenki tematycznej wykonanej w trakcie nagrania filmu. W nagrywaniu realizacji projektu pomagała Judyta Mucha.

Gratuluję wszystkim uczestniczkom międzynarodowego projektu ,,Moje prawa, Mój głos" determinacji i odwagi. Dziękuję za przygotowanie projektu wideo, który godnie reprezentował nasza szkołę na arenie międzynarodowej. Milena, Amelia, Weronika, Wiktoria i Martyna otrzymały certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Nagranie projektu wideo konkursu ,,Moje prawa, Mój głos"
https://youtu.be/Y5RoNlNSiPs 

Inf. Beata Orczyk - opiekun grupy

Data dodania: 2021-12-21 12:34:10
Data edycji: 2021-12-21 12:37:04
Ilość wyświetleń: 255

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej