SZKOŁA RÓWNEGO TRAKTOWANIA

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł SZKOŁY RÓWNEGO TRAKTOWANIA.

Czy wiemy, jak uczyć o inności, tak aby – nawet niechcący – nie krzywdzić? Czy zdajemy sobie sprawę, że dyskryminacja i przemoc w szkole, to nie tylko wyraz braku szacunku wobec innych ludzi, ale i łamanie polskiego prawa?

SZKOŁA RÓWNEGO TRAKTOWANIA, to ogólnopolski projekt antydyskryminacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów. Celem przedsięwzięcia jest budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska szkolnego, wolnego od dyskryminacji, przemocy i wykluczenia.

Można to osiągnąć działając od podstaw, czyli za sprawą aktywności nauczycieli i oczywiście samych uczniów. To właśnie oni, po uprzednim przeszkoleniu, mogą stać się równościowym motorem napędowym w swoich szkołach, a także w swoim środowisku lokalnym.

Obecna, III edycja projektu była realizowana przez cały 2022 rok. 60 nauczycielek i nauczycieli z całej Polski wzięło udział w spotkaniach i warsztatach o tematyce równościowej – stacjonarnych i online. Naszą szkołę reprezentowały: Pani Beata Orczyk i Pani Mariana Korczuk-Zamojska. Jesienią 2022 roku odbyła się konferencja podsumowująca III edycję SRT łącznie z wręczeniem tytułów SZKÓŁ RÓWNEGO TRAKTOWANIA. Organizatorem Projektu Szkoły Równego Traktowania jest Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka z siedzibą w Warszawie.

Konstytucja RP w art. 32 ust. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Źródło: TUTAJ

Opis projektu realizowanego w naszej szkole znajduje się w załączonej broszurze wydanej na zakończenie III edycji.

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice

Tytuł SZKOŁA RÓWNEGO TRAKTOWANIA, to zaszczyt i wielkie zobowiązanie.

Inf. Maria Subik

Data dodania: 2023-03-01 00:08:07